Misjonarz na Post:
połowa Wielkiego Postu za nami!

Za nami IV niedziela Wielkiego Postu, zatem połowa akcji „Misjonarz na Post”. Inicjatywę wspiera obecnie już ponad 12 tysięcy osób. Organizatorzy podkreślają, że do akcji wciąż można dołączyć.

Tegoroczna edycja cieszy się największym zainteresowaniem od początku istnienia akcji. W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu odnotować można było największy wzrost chętnych do modlitwy. Do akcji jednak dołączyć można w każdej chwili, chociażby w Wielkim Tygodniu - przed Wielkim Czwartkiem – dniem modlitwy za wszystkich kapłanów.

– Tegoroczna edycja „Misjonarza na Post” trwa już 28 dni. To połowa Wielkiego Postu. Do tej pory w akcji udział wzięło ponad 12 tysięcy osób. Najczęściej są to nasi rodacy, choć nie tylko. Wiemy, że akcję wspiera również Polonia w innych częściach świata – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka inicjatywy. Wszystko, co trzeba zrobić, to zapisać się na stronie www.misjonarznapost.pl – podać swoje imię, nazwisko oraz adres mailowy. Automatycznie pojawią się na ekranie dane naszego misjonarza, otrzymamy również e-maila z jego danymi. Najprostsze wsparcie to modlitwa, ale także wyrzeczenia czy nasze osobiste cierpienia.

Misjonarze dziękują za dotychczasową modlitwę i mówią, jaką pomocą się dla nich okazała. – Istnieje ta świadomość, że ktoś się za nas modli, ofiarowuje swoje cierpienia, trudy i przeciwności życia. Tylko dzięki tej modlitwie my możemy stąpać po wężach i skorpionach – jak mówi psalmista. Bardzo dużo jest takich sytuacji, w których gdyby nie Boża Opatrzność i modlitwa, było by bardzo krucho – powiedziała siostra Tadeusza, dominikanka posługująca w Kamerunie od 18 lat.

Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misji Salezjańskich”, „Świata Misyjnego”, „Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego” oraz „Misyjnych Dróg”. Projekt wspierają Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz portale internetowe, m.in. deon.pl, aleteia.pl, wiara.pl, portal pium.pl oraz Radio Maryja.

Kontakt pod adresem e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; +48 511493653

 

Misjonarz na Post: aktorzy wspierają akcję!

Wielkopostną akcję „Misjonarz na Post” wspierają aktorzy: Patrycja Hurlak a także Dariusz Kowalski, znany między innymi z ostatniego głośnego filmu „Zerwany Kłos”.

- Wybierzcie coś z czego naprawdę musicie zrezygnować na rzecz jednego misjonarza. To będzie tak, jak wy byście z nim pojechali na misje – podpowiada aktorka Patrycja Hurlak, znana z wielu polskich seriali.

Najprostszym sposobem by wspierać misjonarzy jest modlitwa, jednak może to być również ofiarowanie swojego cierpienia bądź konkretny post w intencji misji i misjonarzy. Wystarczy, że wejdziemy na www.misjonarznapost.pl, wpiszemy swoje dane kontaktowe, wybierzemy misjonarza – a po kilku sekundach na naszą skrzynką mailową przyjdzie wiadomość z jego danymi.

- Ci którzy poszczą i modlą się za misjonarzy, przyczyniają się do wzrostu Królestwa Bożego, nawet jeśli nie ruszają się z miejsca a korzystają z Internetu. Ten który włącza się w misje poprzez modlitwę, sam się odradza. Komunia z misjonarzami to droga przygotowania się do Zmartwychwstania. - komentuje „Misjonarza na Post” Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, Arcybiskup Metropolita Poznański, Stanisław Gądecki.

Do tej pory duchową pomoc zadeklarowało prawie 12 tys. ludzi. To więcej niż w zeszłym roku. Do Wielkanocy pozostało jednak ponad 20 dni. Warto w tym czasie do akcji zachęcić swoich znajomych, którzy o niej jeszcze nie wiedzą.

- Wielki Post to bardzo ważny czas w życiu chrześcijanina. Czas na to by odrodzić się duchowo. Te wyrzeczenia możemy ofiarować misjonarzom, którzy niosą pomoc na całym świecie. Misjonarze, często pracujący w trudnych warunkach takiej pomocy potrzebują najbardziej – dopowiada Dariusz Kowalski, aktor znany między innymi z ostatniego głośnego filmu pt. „Zerwany Kłos”.

Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism misyjnych, jak na przykład „Misji Salezjańskich”, „Świata Misyjnego”, „Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego” oraz „Misyjnych Dróg”. Projekt wspierają Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz m.in. deon.pl, aleteia.pl, wiara.pl, portal pium.pl oraz Radio Maryja.

Kontakt pod adresem e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; +48 511493653

Dotychczasowe filmiki dostępne pod adresami:

https://youtu.be/EYyW3XIgaTI
https://youtu.be/kISyhhy9ZCI
https://youtu.be/fUGFnmQUy7A
https://youtu.be/oEzsPyPUiZM
https://youtu.be/1gs9U7ObXUw